Realizacja witryny:
EST. 1954

Beksiński

Wystawy

scrolluj, aby
zobaczyć więcej

Beksiński Beksiński

Nieznany Nieznany Nieznany

Wystawa multimedialna składająca się z pokazu przekroju twórczości Beksińskiego prezentowanego na wielkoformatowych ekranach. Pokaz połączony z muzyką i narracją, a także archiwalnymi wypowiedziami artysty. W 30-to minutowym widowisku multimedialnym, prezentowana jest wybrana twórczość Mistrza z dziedziny fotografii i malarstwa. Na tle twórczości prezentowanej podczas widowiska, pokazana została postać Artysty wypowiadającego się na temat: sztuki, filozofii, podejścia do twórczości.

Integralną częścią wystawy jest również strefa Virtual Reality, gdzie za pomocą okularów VR widz może wejść “do środka obrazów” Beksińskiego i znaleźć się wewnątrz świata namalowanego przez mistrza.

Kolejną atrakcję wystawy są obrazy w 3D. Dzieła Artysty można zobaczyć w technologii 3D (stereoskopia) zakładając odpowiednie okulary.

Do stworzenia projektu zaangażowani zostali uznani artyści nowoczesnych sztuk wizualnych. Prezentacja prac w olbrzymich formatach, jednocześnie udźwiękowiona - ilustrowana odpowiednią muzyką, pozwala na dogłębną kontemplację dzieł z dbałością o każdy detal a także wyzwala nowe nieodkryte wcześniej emocje związane ze sztuką Artysty.

Wystawę dopełniają dodatkowo filmy nakręcone kamerą VHS z prywatnych zbiorów artysty, a także wywiady i inne materiały Video z archiwów Fundacji Beksiński. Zdzisław Beksiński jako jeden z najwybitniejszych Polskich malarzy współczesnych zasługuje jako pierwszy na zaprezentowanie swojej twórczości w sposób nowoczesny i nowatorski. Tworząc ten projekt kontynuujemy niejako myśl twórczą samego Beksińskiego, dla którego wykorzystywanie nowych technologii na potrzeby sztuki było rzeczą naturalną.

Całość składa się na niezwykle ciekawą i ekscytującą wystawę, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom odbiorców sztuki poprzez pobudzenie wielu zmysłów.

Zobacz zdjęcia

Zobacz video

Powrót do góry